Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agama vousatá

23. 4. 2008

 

Máme nové stránky

www.kindlydog.com

Agama vousatá

Výskyt: Austrálie

Biotop: Polopouště

Věk: 8 - 15 let i víc

 

Popis:  Oblíbený ještěr veliký 45 - 60 cm, má převážně hnědou barvu, ale existují i     člověkem vytvořené barevné varianty - pastelová, žlutá, zlatá, červená... Po stranách zploštělého těla a na bokách hlavy má kožní trny. Tyto agamy jsou denní zvířata, jsou čilé, inteligentní, zvědavé a vcelku nenasytné.

 

Podmínky chovu: Zřizujte větší terário pouštního typu pro jednoho samečka a dvě samičky rozměr 180x60x50 cm (dxšxv). Lepší je nechat vršek volně otevřený, protože tak lépe zajistíte optimální rozdíly teplot. Teplota by měla být 17 - 50°C. Použijte žárovky s různou watáží, UV lampu i infračervený zářič. Na dno dejte písek, kameny či kořeny. Udělejte i vyvýšený pahrbek. Pro dekoraci můžete použít některé rostliny.

 

 Potrava: Agamy mají stále chuť k jídlu, ale dospělé postačí krmit ob den. Nabídněte jim různé druhy hmyzu, malé hlodavce, vařené vajíčka, ovoce, zeleninu, byliny, různé mňamky. Nezapomeňte na misku s vodou.

 

Manipulace: Chováte-li jednoho ještěra od mala, zvykne si na vás rychle a dá se částečně ochočit. Jsou výbornými chovanci pro toho, kdo si netroufne na velké ještěry. Agamy vousaté jsou velice hodné a milé zvířata.

 

Obrazek

 

Náhledy fotografií ze složky Ostatní moje zvířátka